איזה זין

כבר כתבתי פה קצת על המשבר בדובאי. עכשיו הוא החמיר, ובועת הנדל"ן התפוצצה להם בפנים. האם מישהו מהמיליארדרים שחיים שם באמת יהיה רעב כתוצאה מזה?

אני מניח שלא.

את המשבר מלווה ההשקה החגיגית של בורג' דובאי, המגדל הגבוה בעולם. המגדל היה אמור להיות מרכז של איזור שופע מגדלים גבוהים, אגמים, קניונים ומה לא. כמו שאוהבים לעשות דברים בדובאי.

downtown-burj-dubai-l-smallהאמת, מרשים. אבל המגדל מסיים את בנייתו בשיא משבר חמור בנדל"ן המקומי, והוא כנראה יישאר בודד עוד זמן מה, עם מעט מאד בניינים מארחים לו לחברה.

burj_dubai_31108-smallאני מאד אוהב בניינים גבוהים, בעיקר לעלות עליהם ולהשקיף על הנוף מסביב. לדעת שככה ציפורים וסופרמן רואים את העולם כל הזמן. אבל משהו בקריאת התיגר המדברית הזו מציק לי. משהו בלעשות הכל הכי גדול הכי יקר הכי לא הגיוני באמצע מדבר שומם שבו איש לא מסתובב כי כל כך חם.

בדור שבו מים, חשמל, מצרכים בסיסיים הולכים ונהיים משאב מתכלה, הבזבזנות הזו מציקה לי. ולכן, הפאלוס הזה שנשאר שם בודד בשכונה באמת סימבולי בעיני, לכך שגם ליוהרה שלנו יש גבול.

.
כיוון שאני לא כותב כל יום, אתם יכולים לעשות מנוי על הבלוג.

לקבלת כל פוסט חדש באימייל, הקליקו כאן.    ל- RSS הקליקו כאן.

3 מחשבות על “איזה זין

  1. חולפת הגיב:

    הפרויקט הזה מרתק בעיני. ראיתי סרט בנשיונל ג'אוגרפיק על האתגרים ההנדסיים שעמדו בפני המהנדסים החל ממעליות ומדרגות חרום וכלה ברוחות החזקות שמנשבות והחום שגורם להתרחבות הבניין. כיוון שזה רחוק ממני גאוגרפית ולמרות אהבתי למדבר באשר הוא לא איכפת לי שיצליחו כי האנושות זקוקה לאתגרים כאלו. זה די מתבקש ואנושי לבדוק את הגבולות שלנו.

  2. יובל הגיב:

    יש בזה משהו. כיף לדעת שהאנושות מצליחה לעשות דברים מדהימים. למשל ללכת על הירח.
    אבל אני מעדיף לאחרונה לשמוע על הצלחות שיש בהן משהו חיובי לגבי הישארותנו כאן. למשל שהצליחו ליצור אנרגיה ממקורות חלופיים. בעיני ההסטוריה צריכה להעביר דף מעמים שמראים ששלהם הכי גדול, ומצליחים לשפר קצת את העולם בשביל כולנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>