מוות לבוגדים

מה בתמונה היום? תושבי כפר פלסטיני מפגינים הפגנה לא אלימה נגד הפקעת האדמות שלהם לטובת התנחלות. חיילים באים. רימוני הלם, כדורי גומי, מכות. הפלסטיני שואל למה הם מגרשים אותו מהאדמה ששייכת לו. חבורת מתנחלים מצטרפים לבלאגן ומשליכים אבנים. החיילים לא מתערבים. כמעט צחקתי באירוניה לראות את המתנחלים מכסים את ראשם בבדים בעודם משליכים אבנים, כמה "פלסטינים" הם נראים. לקינוח, חייל צה"ל, קצין, במדים, מסביר שלהגן על פלסטינים זה בגידה במדינה ועל זה יש גזר דין מוות.

כל זה בשלוש דקות בחדשות ערוץ עשר. פריים טיים.

ותסער הארץ ארבעים שנה? הצחקתם אותי. טוב שמישהו שלח לי לינק בפייסבוק. את הכותרות הראשיות בעיתון פספסתי כנראה.

[gv data="1gGQP2JKR14"][/gv]
(לינק ישיר לסרט)

לי הכתבה עושה בחילה. ועדיין, חייבים לראות כדי להאמין. אגב, לעמוד השדרה המוסרי שלנו שלום. הצבא המוסרי במדינה מתנער מדבריו של הקצין. עכשיו הכל בסדר.

אני משתדל לא לכתוב על דברים כאלה פה, ולפעמים אני פשוט בוער. אני רוצה שכולם יראו, ומסרב להאמין שמי שרואה סרט כזה נשאר אדיש, מסוגל ללכת לבית קפה כאילו כלום. מה שקורה בסרטון הזה מנותק מכל דיון של ארוחת יום שישי על יש או אין פרטנר. אין שום צידוק למה שרואים שם.

.
כיוון שאני לא כותב כל יום, אתם יכולים לעשות מנוי על הבלוג.

לקבלת כל פוסט חדש באימייל, הקליקו כאן.    ל- RSS הקליקו כאן.

2 מחשבות על “מוות לבוגדים

 1. טל הגיב:

  הכי עצוב כאן הוא – שהקצין הזה הוא בסך הכל בחור צעיר שבנסיבות אחרות יכול היה להיות מלח הארץ. הוא אינטיליגנטי, נאמן, בעל אופי.

  אבל הצורך שלו לבנות רציונל סביב המשימות שהוא מקבל מעוות את התפיסה שלו. כשהוא נשלח לעמוד לצידם של מתנחלים שזורקים אבנים על הפגנה לא אלימה – הוא צריך להסביר לעצמו למה הוא עושה את הדבר הנכון.

  זה דופק את הראש, זה דופק את עולם הערכים שלנו, זה אוכל אותנו מבחוץ ומבפנים.

  די לכיבוש.

 2. admin הגיב:

  לא יודע אם זה כזה פשוט.
  ראשית, המון מלחי ארץ עושים לאחרונה דברים שגורמים לי לחשוב שאני לא בטוח שהביטוי הזה אומר מה שאני חושב שהוא אומר.
  מעבר לזה, אני חושב שבמצבי קונפליקט אנשים מהר מאד נגררים לעמדה של "או שאתה איתנו או שאתה נגדנו", ולא מסוגלים לראות דבר שאינו עובר את הפילטר הפשוט הזה.
  אבל כן, תמיד נכון, די לכיבוש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>