אבא או מנהל?

היום יותר מתמיד, אני מנסה להבין מה סדרי העדיפויות שלי. קריירה או אבהות?

work-life-balance

לעבוד קשה, לטפס בסולם המעמדות בחברה, להצליח כלכלית ותהיות מסוגל לקנות ולתת לילדים שלי כל פינוק וצורך חומרי? זה נראה כמו מסלול שהרבה בוחרים. הבעיה – הצלחה כזו באה עם מחיר כבד. כל כך הרבה אנשים מגיעים הביתה אחרי שהילדים שלהם ישנים. מחוברים לבלקברי שלהם, מפספסים את הזמן היקר עם הילדים שלהם שגדלים. ופתאום, יש בבית צעיר בן 20, שתיכף עובר לגור לבד, ואתה לא מכיר אותו. זה לא כזה הזוי ובלתי נתפס. לא פעם ולא פעמיים אני נגרר לעבודה, וצריך תזכורת לקום מהמחשב. ימי העבודה נמשכים, בלי לשים לב. אתה רוצה להצליח, אתה רוצה רק לגמור עוד דבר אחד.

wlbalance1

מצד שני, מה יותר חשוב מלחזור הביתה ולבלות עם האנשים שאתה אוהב? להגיע הביתה בשעה סבירה, לבלות עם הילדים, ללוות אותם בעודם גדלים.

איכשהו, הדברים הללו לא תמיד הולכים יחד. מעט אנשים זוכים לטפס בסולם ההיררכי של חברות הייטק, ולבלות זמן איכות רב עם הילדים שלהם. הרבה כתבות התפרסמו על זה, אני לא ממציא כלום.

work-life-balance-kid

אז אפשר להכריז על יום או יומיים שעוזבים מוקדם ואחר כך עובדים בבית בלילה, וצריך מאד מאד להקפיד ללכת הביתה ולא להיבלע בעבודה. אבל יש לזה מחיר – מעטים האנשים שלא עוברים לגור בעבודה עם שק שינה ולא מקודמים, או ככה זה נראה.

אני רוצה להיות אבא טוב, ונוכח, ופעיל. אני רוצה להיות עם הילד שלי כשיש אור בחוץ, ולא רק להגיע בזמן להשכיב אותו לישון. מצד שני, לא חושב שאני אוכל להיות מנהל מוצר גם בגיל 50.

דילמה.

work-life-balance2

.
כיוון שאני לא כותב כל יום, אתם יכולים לעשות מנוי על הבלוג.

לקבלת כל פוסט חדש באימייל, הקליקו כאן.    ל- RSS הקליקו כאן.

7 מחשבות על “אבא או מנהל?

 1. יריב הגיב:

  הטריק לדעתי הוא להתרכז באיכות ולא בכמות בשני המקומות – שכל דקה בעבודה תהיה יעילה, ויותר מזה, שכל דקה בבית תנוצל היטב. הילדים שלך יזכרו שעתיים שבילו איתך בפעילות משמעותית הרבה יותר טוב מעשר שעות של ישיבה משותפת מול הטלויזיה.
  אם עושים את זה, לדעתי לא צריך לבחור, יש מספיק מרחב תמרון. אל תקבל את זה שצריך לבחור!!! (-:

 2. חולפת הגיב:

  פעם אמרו לי שרגע לפני שהילד נולד נולדים ייסורי המצפון. הדילמה תהיה עוד יותר קשה כשהוא יוולד… אבל אני מצטרפת ליריב – יש מרחב לתמרון. צריך לבחור פעילויות משותפות ולזכור שההחלטות האלו משתנות עם הילד והזמן. אני למשל משנה את דעתי כל יום לגבי חזרה לעבודה אל מול להשאר עם הילדה בבית.
  שימשיך הריון קל ורגוע.

 3. admin הגיב:

  כן אני יודע
  כולם אומרים איכות, לא כמות, אבל העובדה היא שאם אתה משקיע את כל כולך בעבודה, אתה מגיע הביתה יותר מאוחר, ואתה מגיע גמור מעייפות…
  בסוף משהו חייב להיות הכי חשוב

 4. טל הגיב:

  שולחים את האישה לפתח קריירה ונשארים בבית להנות עם הילדים.

  אחרי שנולדים הילדים זה הזמן להתחיל להיות פמינסט.

 5. אבא של זהר אורן ודנה הגיב:

  לא נעים להודות אתה נשמע כמו אישתי
  אין תשובות לאף אחת מהשאלות האלה שהיה חדה וחותכת
  מה שתעשה בסוף כמו כולנו זה תנסה להצליח בשניהם
  ובסוף תצליח רק באחד (ככה תדע מה היה לך יותר חשוב)
  יוחאי

 6. אורלי הגיב:

  אז ככה- כמה דברים:
  א. יריב יקירי, מסכימה לגמרי עם דעתך. חשוב לנצל היטב את הזמן שיש לך עם הילד, עם זאת גם לכמות יש משקל. קטן יותר לטעמי אבל בכל זאת.
  ב. חולפת- תודה על התמיכה:)
  ג. יוסי- מקווה שאתה מתבדח. פשוט לאור כלל התגובות שלך בבלוג זה…
  ד. טל- כשאני מראיינת במרכזי הערכה נשים וגברים כאחד לפעמים נשאלות השאלות של האיזון בין הקריירה למשפחה, מנעד התשובות רחב וצבעוני. נדבר על זה פעם.
  ה. יוחאי- אכן, אין תשובה חד משמעית. כל אחד ומה שמתאים לו, בזמן שמתאים לו ובאופן שמתאים לו.

  בכל מקרה, לאהוב את הילדים שלנו להעניק להם תמיכה, לספק את צרכיהם וכל זאת מבלי לבטל עצמינו על כל המשתמע מכך זה בהחלט אתגר מורכב.
  שיהיה לכולנו בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>