יאללה חרם

נתקלתי הבוקר בכתבה במרקר. הכתבה מספרת שיש חרם צרכנים ישראלי על טורקיה, ועל הנזק שנגרם לכלכלה הטורקית כתוצאה ממנו. אם להאמין לכתבה, המלונות בטורקיה ניזוקו קשות מחרם ישראלי על טיסות לשם.

אני זוכר ששמעתי קולות שקראו לזה, לא האמנתי שזה באמת יקרה. מסתבר שהצבור הישראלי התגייס באותה שמחה לחרם על טורקיה, בו האמריקאים ניסו למחוק כל מה שצרפתי לפני כמה שנים. את התמונה הזו ראיתי ליד הבית אתמול.

turk

מעניין שכל כך קל לנו לקרוא לנשק החרם על טורקיה, ובאותה מידה אנחנו מתקשים להאמין כשמישהו מעיז להציע חרם אקדמי למשל, על ישראל. אני לא רוצה כזה חרם או כל חרם אחר, שלא תטעו.

אבל מעצבנת, מתגרה וחצופה ככל שלא תהיה בעינינו העובדה שטורקיה אפשרה למשט מחאה נגד המצור על עזה לצאת משטחה, או ההתנהגות הבוטה והפרובוקטיבית של טורקיה כלפינו בתקופה האחרונה עלינו לזכור – אם זה המדד שבעינינו מתיר חרם כלכלי על מדינה, אוי ואבוי לנו.

אנו שהושבנו את השגריר הטורקי בהשפלה על כסא נמוך כמו ילדים מפגרים. אנו, ששר החוץ שלנו מתבטא בטקט של פיל בחנות חרסינה. אנו, שחיילינו הרגו פעילי שלום אמריקאים ומסרבים לחקור את זה. אני צריך להמשיך?

אי אפשר לצעוק חרם כמו ילד בכיתה ג', בלי לחשוש שזה יחזור אלינו כמו בומרנג. גם אם אנחנו שוגים באשלייה שכל מעשינו טהורים, חשוב להבין שהעולם כבר לא חושב ככה, ואנו בעצמנו מתירים את הרסן על נשק החרם.

שלא תגידו שלא אמרתי לכם.

.
כיוון שאני לא כותב כל יום, אתם יכולים לעשות מנוי על הבלוג.

לקבלת כל פוסט חדש באימייל, הקליקו כאן.    ל- RSS הקליקו כאן.

This morning I stumbled upon an article in the Marker magazine explaining that an Israeli boycott on turkey is bearing  fruits, and that the local economy is badly hurt buy loss of millions of dollars as Israelis have stopped traveling to Turkey.

I remember hearing voices calling for this boycott, but never thought it would amount to anything. But it seems like the Israelis are taking to this with the same enthusiams with which Americans stopped buying French, and started calling their French Fries – Freedom Fries. The Picture above states that that shop does not sell anything produced in Turkey.

I find it very interesting that we are so easily happy to boycott Turkey, but are incapable of comprehending when someone suggests to boycott us, like say the proposed Academic boycott that is being discussed now. Please do not get me wrong, I am not pro any boycott against Israel.

Never the less, annoying, provocative and brash as allowing those boats to sail from their shores, or annoyed as we might be with their provocative attitude toward us recently, let me still say that we are in big trouble if we think that this is enough of an excuse for boycotting a country.

We were the ones to publicly humiliate the Turkish ambassador by seating him in a lower chair, we are the ones who's foreign minister acts with all the delicacy of an elephant in a china shop. We killed American peace activists and refuse to investigate.  Need I continue

You cannot shout Boycott like a six year old annoyed at your classmate, and not expect the same weapon to them turn around like a boomerang. Even if anyone here still imagines that everything Israel has ever done is pure and innocent, that is no longer the way the world sees it. Now, we ourselves are making the boycott a fair tool to be used in the game.

Just don't say I didn't warn you.

.

As I don't post every day, feel free to subscribe to my Blog

To get every new post by Email, Click here. To get the RSS feed, click here

7 מחשבות על “יאללה חרם

 1. שרון הגיב:

  לא הבנתי -
  אחרי שטורקיה הסיתה נגד ישראל ואף שלחה טרוריסטים של אל קעידה במשט , ובכך הכריזה על עצמה כמדינת אויב לישראל –
  אתה רוצה שנמשיך להתייחס אליה כאל מדינה נורמלית, כאילו כלום לא קרה ?

 2. admin הגיב:

  יש למדינה כלים להתמודדות עם זה. משרד החוץ, ראש הממשלה, מערכת יחסים דיפלומטית שלמה.
  מעבר לזה, כמובן שמותר גם לציבור לעשות מה שהוא רוצה. אם בחרנו כציבור להשתמש בנשק רב עוצמה כמו חרם, זה גם כלי לגיטימי בארסנל. אבל, חשוב להבין שבזאת שמת את הנשק הזה על השולחן ככלי לגיטימי. ואנחנו מצד אחד משתמשים בזה בקלות יחסית, ומתבכיינים וצועקים גוועלד כשמישהו רוצה לעשות לנו חרם.

  אנחנו יוצרים את התקדים, ומה שאני אומר שזה שזה יחזור אלינו.

 3. שרון הגיב:

  אנחנו לא יוצרים את התקדים, אנחנו משתמשים בתקדים שאחרים משתמשים בו כל הזמן -
  ובכך מעבירים להם מסר שגם הם עלולים להיפגע

  וזה בלי להתייחס בכלל לעובדה שהם מחרימים את הקורבן, ואנחנו את התוקפן בתור תגובה ישירה למעשיו נגדנו – ולכן יש הבדל ענק בין 2 החרמות
  אבל זה סיפור לדיון אחר …

 4. admin הגיב:

  שרון
  על איזה חרם נגדנו אתה מדבר כרגע? הסנקציות הכלכליות? החרם האקדמי שמעולם לא קרם עור וגידים? איסור על קניית תוצרת ישראלית?
  יחסית למה שקורה פה, אנחנו ברי מזל מאד.
  אני איתן בדעתי, שאנחנו מזמינים פה התחלה של חרם רציני כלפינו
  לגבי התמימות שלנו, באמת נדבר בהזדמנות.

 5. שרון הגיב:

  מה ז"א יחסית למה שקורה פה אנחנו ברי מזל מאוד

  אתה מתכוון להבלגה הישראלית המדהימה לתוקפנות הפלסתינית המתמשכת ?
  לחוסר ההסברה הישראלית בעולם לעומת מכונת הפצת השקרים המשומנת שמפעילים התוקפנים הערבים ?

  אני מסכים שזה מזמין חרם, מי שמפגין חולשה – כולם מתנפלים עליו, ככה זה

 6. admin הגיב:

  שרון
  אני מתכוון שלעומת הקולות המבקרים אותנו בעולם, ותקדים דרום אפריקה, אין ספק שמזל שעוד לא נכנסו בנו הרבה יותר, ושלא הגיע חרם קודם. אני מניח שאנחנו עדיין נהנים מהסימפטיה של העולם בגלל השואה.
  אני באמת לא חושב שהבעיה של ישראל זה הפגנת חולשה. :)

 7. שרון הגיב:

  אני מסכים, עם ביקורת כזו מזל שעוד לא נכנסו בנו הרבה יותר ושהלא הגיע חרם קודם.
  אני מניח שרוב המבקרים יודעים שהביקורת שלהם בד"כ מבוססת על שקרים ערביים, ובגלל זה מהססים אם ללכת עם זה עד הסוף.
  במיוחד כשחלקם היו פועלים ואפילו אכן פועלים בצורה תקיפה הרבה יותר מישראל במקרים דומים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>