לחם לחם תרדוף. ועגבניות.

לפני כמה ימים, בימי מחירי העגבניות המשתוללים, הלכתי בבוקר לקנות ירקות במגה בעיר שליד הבית. בעודי מלקט מלפפונים ראיתי את הירקן שלהם מעביר את כל העגבניות לארגז. שאלתי אותו בצחוק אם הם התייאשו והחליטו לא למכור יותר עגבניות. שום דבר לא הכין אותי לתשובה שלו. האיש הסביר לי שהוא אוסף את כל התוצרת של אתמול להשמדה.

כן, להשמדה.

פניתי למגה בכתב בכדי לאמת את הסיפור וחזר אליי אדם בשם לן. הוא הסביר לי שאכן הירקות והלחם נזרקים כל יום, ומושמדים. שאלתי אותו למה לא מעבירים את זה לעמותות, הרי יש בארץ אנשים רעבים. לטענתו, הסיבה היא שהם תרמו את האוכל בעבר, וגילו שאנשים מהעמותות היו לוקחים את האוכל הזה ומוכרים אותו בעצמם, בכדי לעשות רווח אישי. כיוון שיש להם אחריות והם יכולים להתבע אם מישהו מקבל הרעלה מהאוכל הזה, הם החליטו שלא עוד, והם משמידים הכל.

טונות וטונות של אוכל, עגבניות, מלפפונים, לחם ואני מניח שעוד, מושמדים כל יום בכל הסניפים של מגה בעיר. כל ערימת התוצרת מהיום הקודם. הירקן בסניף העריך שמדובר ביותר מ20 אחוזים מהתוצרת שעל המדפים.

גם אם היו מעבירים את כל האוכל הזה, ומישהו פרטי היה עושה מזה כמה שקלים על הצד, האם זה לא עדיף על המצב הזה, בו יש אנשים במדינה שרעבים, נזקקים לעזרה, ורשת שעושה מליונים משמידה תוצרת?

בדרך הביתה לא יכולתי שלא לשים לב שהירקן ליד, "השוק של גבעתיים", מעמידים סחורה בארגז בכניסה כך שנזקקים יוכלו לגשת ולקחת כרצונם.

באמת אי אפשר אחרת?

.
כיוון שאני לא כותב כל יום, אתם יכולים לעשות מנוי על הבלוג.

לקבלת כל פוסט חדש באימייל, הקליקו כאן.    ל- RSS הקליקו כאן.

mega

Tons of food to the garbage every day

A few days ago, while the prices of tomatoes were sky high, I went to the local "Mega Bair" shop to get some vegetables. While I was getting some cucumbers, I noticed an employee collecting all the tomatoes into a box. I jokingly asked him if they gave up on selling tomatoes, and was not prepared for the answer. He told me that this was yesterdays produce, and was therefore being thrown away.

Yes, thrown away to the garbage.

I could not believe this and contacted Mega in writing. They were quick to reply, and a guy called Len called me on the phone. He explained that they used to donate the produce, but they got documented evidence that the NGO people who collected the food would re-sell it for personal gain. As they also had legal liability if anything is wrong with the food, the company decided to no longer donate the food and it is all being destroyed, every day.

Tons and tons of food gets destroyed every day. Cucumbers, tomatoes, bread and probably more, everything from yesterday, trashed. The guy at the vegetables department said that about 20 percent of the produce goes to the trash every day.

Even if the donated food gets party sidelined, and someone makes a few bucks on the side, isn't that better than having that much food destroyed every day, while there are that many people in need in this country? All this by a company making millions.

On the way home I noticed that the fruit and vegetable market next door, a small pace called "Hashuk shel givataim" places boxes of produce at the entrance to the store, for people in need to come and take what they want

Is there really no other way?

.

As I don't post every day, feel free to subscribe to my Blog

To get every new post by Email, Click here. To get the RSS feed, click here

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>