דוד יובל

(English text below the Hebrew text)

יש לי אח קטן. כנראה שזה לא פייר, אבל גם כשנהיה בני תשעים, הוא יישאר האח הקטן שלי, ואני אזכור אותו בתמונה מעורבבת של מי שהוא היום, והזאטוט בן השש שהוא היה פעם. אז הצעיר הזה כבר בן 31, נשוי, ועכשיו גם אבא. 9 חודשים אחרי שיואב נולד, נולד בן שני למשפחת אדם.

ההריון שלהם קרה רובו בזמן שהיינו שקועים במערבולת, מנסים להתרגל לחיים החדשים עם יואב. כמובן שכשהם בבטן, תנוקות גם לא עושים הרבה רעש. אז כמובן שידעתי שהם בהריון, אבל איכשהו, זה לא נרשם לי עד הסוף.

ואז פתאום בשבת בבוקר, ככה פתאום, הגיעה ההודעה שהם בבית החולים. כמעט וקיבלתי סחרחורת, ומלוא המשמעות של האירוע נפלה עלי. (בסדר חשיבות רנדומאלי – ) אני הולך להיות דוד, עודד הולך להיות אבא, ממש עכשיו.

אז נכון, מעל 10 שעות המתנה בבית חולים עם תינוק חסר סבלנות, לא מספיק אוכל צעצועים וחיתולים זה לא דיסנילנד, אבל כל כך התרגשתי, שבקושי הרגשתי את הזמן עובר. מעבר לקיר אפשר היה לחוש את ההתרגשות, ובסוף, לשמוע פתאום את הזאטוט בוכה, מברך את העולם לשלום ב"וווואאאאאא" של גור אריות.

מרתק לראות מהצד את ההורות הראשונה הזו. מוזר איך זה כל כך דומה, וכל כך שונה מאיתנו. כל תינוק הוא גם הדבר הכי רגיל וטבעי שיש בעולם, וגם הדבר הכי קסום ומדהים ומיוחד.

כשאני יום יום על מסתכל על יואב, הוא נראה לי זאטוט. פיצפון וקטן ותינוק. אבל לראות את רואי (כן זה שמו של האחיין שלי) פתאום הוא נראה כל כך כל כך קטן. ופתאום אני רואה את הדרך שיואב עשה. כמה הוא גדל, התפתח, השתנה. בעצם, גם אני. לפני שיואב הגיע, לא ידעתי איך להסתדר עם תינוקות. פחדתי להפיל, לשבור, נרתעתי. ועכשיו, בברית, בלי כוונה מצאתי את עצמי נקרא לאחוז ברואי שלא יזוז ברגע האמת. החזקתי אותו, הרגעתי אותו, והייתי רגוע לגמרי עם האוצר הכי יקר שיש, כמו מומחה.

רואי אדם: ברוך הבא. ברוך הבא לעולם משוגע ומטורף. ברוך הבא למשפחה שלך. לבית שלך. יש לך הורים מדהימים ומלאי אהבה אליך. מצפים לך חיים של חוויות והרפתקה, אהבה וריגושים. תהנה מהם. תנצור את הטוב, תזכור שהרע עובר.

ושישאר בינינו, תזכור שיש לך דודים כדי לפנק אותך בכל הדברים שההורים לא מרשים!

הדוד שלך.

roy

Uncle Yuval.

I have a little brother. I guess  it is unfair to him, but I guess even when we are 90, he will remain my little brother. I will always loot at him and see a mixed image of who he is now, and the 6 year old brat he once was. So this little kid is now 31, married, and a very new dad.Only 9 months after Yoav was born, a second boy has joined the Adam family.

I have to confess that most of the pregnancy swept by me. We were very much overwhelmed at our new life with Yoav, and of course, that while in mommy, little kids are less noticeable. Of course I knew they were pregnant, but it did not sink in completely. That is, until Saturday morning, when all of a sudden the message came that they were in the hospital. I got dizzy, and the full meaning of the occasion hit me. I am about to become an uncle. My baby brother is about to become a dad. Right here, right now.

Ok, so a 10 hour wait in a hospital is not a walk in the park, especially with a small baby, and not enough diapers, toys or food. But for me, excited as I was, time flew. You could feel the excitement on the other side of the wall, and all of a sudden, hear the Waaaaaaaa! of the little guy.

It is amazing to watch this new parenthood. So strange how it is both so similar and so different from our own. Every baby is both the most regular and natural thing there is, and the most magical, amazing and special thing in the world.

When I look at Yoav, he seems so tiny to me. A tiny baby. But now, I look at Roy (yes, Roy Adam the 1st, my shiny new nephew!), Roy seems so tiny. All of a sudden I can see ow much Yoav has grown and developed. How much he has changed. How much I have changed too. Before Yoav, I had no idea what to do with a baby. They scared me, and I was sure I would break then if I held them. And now, in the Briss, I found myself holding the little guy steady at the moment of truth. I held him with confidence, helped him stay calm, and felt completely confident holding the most precious thing in the world, like an expert.

Roy Adam, welcome to the world. This crazy, mad mad world. Welcome to your family, your home. You have two amazing parents who love you dearly. You have a life of experiences and adventure ahead. A life full of love and excitement. Enjoy it! Cherish the good, and remember that the bad will pass.

And always remember our little secret – you have and Uncle and Aunt who love you are are there to spoil you with all the things that mom and dad don't allow you to do…

Your uncle.

5 מחשבות על “דוד יובל

 1. טל הגיב:

  אני מבקש להכריע פה בסוגיה –

  בעצם, ברגע שהתתחנת עם אורלי – כבר היית דוד של האחייניות שלה, לא?

 2. admin הגיב:

  שמע, אתה צודק. ואני מת עליהן, והן מהממות. אבל עדיין, לא יעזור, יש משהו שונה בהתרגשות של הבן של אח שלך…

 3. טל הגיב:

  לא, אני לא אומר שזה אותו דבר. יש אנשים שגורסים שאתה לא הדוד של הילדים של האחים של בת הזוג שלך.

  ורק רציתי להכריע שהאנשים האלה טועים.

 4. admin הגיב:

  וממקור יותר רשמי:
  דוד ודודה
  האם בכינוי "דוד" ו־"דודה" זכאים להקרא רק האחים והאחיות של ההורים או גם בני זוגם? הסוגיה הלשונית הזו הגיעה לאחרונה עד לבית המשפט העליון, שם החליט השופט אליהו מצא לטובת בני הזוג.
  וכך הוא כתב:

  "בעבר אכן כינו "דוד" ו"דודה" את אחי/אחות האב או האם. ואולם, בספרות החדשה הורחב מובנם של מונחים אלה גם לבעל/לאשת אחי/אחות האב או האם. יודגש שהרחבה זו לא נוצרה אך בימינו, אלא יש לה עיגון גם במקורות וגם בתקופות ביניים שמאז ועד לימינו אנו. כבר בתורה (ויקרא יח יד) נכתב "עדות אחי אביך לא תגלה אל אשתו לא תקרב דודתך היא"", ומכאן ש"על פי משמעותם המקובלת בעברית בת זמננו והשגורה בפי הבריות, 'דוד' ו'דודה' כוללים גם את הקשורים לדוד ולדודה בקשרי חיתון, קרי – בעלה של הדודה ואשת הדוד, בין מצד האב ובין מצד האם."

  http://www.safa-ivrit.org/people/relatives.php

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>