חיוך של ילד

זמן רב שלא כתבתי כאן. אחת הבעיות עם זה היא שככל שמתארך הזמן, כך יותר קשה לחזור לכתוב. נראה לך שהפוסט הבא צריך להיות חשוב ודרמטי שמצדיק את החזרה. אבל אולי לא. אולי פשוט מספיק שיבוא ל שוב לכתוב.

יואב כבר בן שנה וארבעה חודשים. מקשקש כמה מילים, מקשקש בג'יבריש כל הזמן, מתחיל להראות סימנים של הליכה, ובעיקר, מפתח דעות משלו. פתאום יש אוכל שהוא רוצה, ואוכל שלא. פתאום יש ספר שבא לו לקרוא, וספר שהוא יעיף לי מהידיים. מוזר, הרי הוא אדם, אבל קצת קשה לי להתרגל לזה שלצוציק הזה יש דעה והעדפות משלו.

אני מוקסם ממנו. אני נהנה לפעמים לשבת לידו, ופשוט להציץ עליו כשהוא מתנהל לו עם עצמו. לראות איך הוא בוחן כל דבר. איך לפעמים הוא ממציא שימושים לדברים, או מערבב שימושים. את השלט של הדיוידי הוא מרים לאוזן ואומר הלו. הסלולארי של אמא הוא מוצץ, והאוטובוס מעץ נוסע נהדר בחדר גם הפוך על הגג שלו.

מה שהכי מדהים אותי זה האושר שלו. כשהלנו להסתפר, הספר הושיט לו מין צעצוע חלול מלא חרוזים, כך שהוא משמיע צליל כמו של גשם כשהופכים אותו. יואב הפך את הצעצוע ונמלא פילאה ואושר מהצליל. הפנים שלו הוארו. לשניה, כל מה שהיה בעולם היה הילד שלי, הפנים הקורנות הללו, וזכיתי ברגע של חסד. זכיתי לראות מה שהוא רואה. ליהנות מהצליל החדש, ולראות איך נראה אושר נקי וטהור.

אני מקנא בו, קצת. אני רוצה לחזור לילדות, ולו רק מהבחינה האחת הזו. להיות מסוגל לראות את העולם בעיניים של ילד. להתרגש ממה שחדש, בלי שכבות של ציניות ועייפות החומר. בלי להשוות למה שכבר ראיתי. פשוט להיות מוקסם ממה שאני רואה.

כמה כיף לי לא רק ללמד, אלא ללמוד מהבן שלי.

.
כיוון שאני לא כותב כל יום, אתם יכולים לעשות מנוי על הבלוג.

לקבלת כל פוסט חדש באימייל, הקליקו כאן.    ל- RSS הקליקו כאן

.

yoav-smiling

.

A child's smile.

It has been a while since I wrote in my blog. One of the problems was that the longer it has been, the more it felt like the next post needs to be "big". Something dramatic to justify coming back. But maybe not. Maybe it just needed me to want to write again.

Yoav is now a year and 4 months old. He can say a few words, talk gibberish fluently, shows signs of walking soon,most importantly, is showing a will of his own, and strong opinions.Suddenly, there is food that he wants and food that he pushes away, or a book that he prefers and books that he just can't be bothered with. Funny, after all he is a little person, but I am having a hard time getting used to that little guy having preferences of his own.

I am enchanted by him. Sometimes I love just sitting next to him, and watching him just doing his own thing. I love seeing how he observes things. The new uses he finds for things, or the mixed uses – The DVD remote is lifted to his ear and he says "hello", Mom's cell-phone is a pacifier, and the wooden bus toy will often travel around the room on its roof.

What amazes me the most is his happiness. We just went to get him a haircut, and the barber handed him a rain-stick. A toy that is long, full of beads, and when you turn it, makes the sound of rain falling. Yoav turned it, and his face was just full of awe and excitement. His face just lit up. For a second, the world was simply the sparkling eyes and bliss of my son. I was given a true moment of grace. I got to see the world through his eyes, to see what he sees. To enjoy the new sound, and witness pure, raw joy.

I am jealous of him for this. I wish I could be a kid again, just for this one aspect of life. To be able to see the world again through those eyes, the eyes of a child. To get so excited from a new experience. To see it without the layers of cynicism, without the grownup blase' outlook on the world. Just to be enchanted by what I see.

It is so wonderful to not only teach, but learn from my son.

.

As I don't post every day, feel free to subscribe to my Blog

To get every new post by Email, Click here. To get the RSS feed, click here.

3 מחשבות על “חיוך של ילד

 1. guy yavin הגיב:

  יובלצ'יק
  אתה יודע שבמבנה האישיות שלי אין סבלנות לבלוגים, אבל זה אחד המקסימים.
  קצר ובעיקר קולע..
  גיא

 2. א.ה. הגיב:

  קצר, קולע וגם נוגע. אני חושב שרק לאחר שהפכתי הורה בעצמי הבנתי באמת את המשמעות של מילות השיר "ילדותי השניה". זה בדיוק מה שהשיר מדבר עליו – על הורה שרואה את העולם דרך עיני ילדו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>